Centralny Punkt Logowania – stąd zalogujesz się do serwisów UO

Centralny Punkt Logowania (tzw. CAS, od angielskiego Central Authentication Service) ułatwia użytkownikowi korzystanie z grupy serwisów webowych wymagających autoryzacji. Przy próbie logowania do jednego z takich serwisów użytkownik zostaje przekierowany na stronę logowania CAS, a po zalogowaniu uzyskuje przezroczyście dostęp do wszystkich serwisów, które współdziałają z CAS.

Aby się zalogować musisz posiadać uniwersytecką pocztę elektroniczną
dla pracowników w domenie uni.opole.pl
dla studentów w domenie student.uni.opole.pl

Uniwersytecki adres e-mail jest loginem do systemu wraz z hasłem przypisanym do niego